A négy egyedülálló egészségmegőrző rendszer

Ez a peroxidációs folyamat vesz részt a kórokozók eltávolításában, illetve segíti az elöregedett sejtek eliminálását. Az immunrendszer sejtjei különösen érzékenyek a peroxidáció káros hatásaira mivel nagy mennyiségű telítetlen zsírsavat tartalmaznak. Az antioxidánsok képesek a szabad gyököket lekötni, ezzel megállítani a káros folyamatokat.

Ezáltal megőrzik az immunsejtek funkcióit és megelőzik az egyéb szövetekben jelentkező kóros hatásokat (pl. daganatos kórképek, szív-ér rendszeri megbetegedések, katarakta). A kutatások bebizonyították, hogy a tápok antioxidánsokkal történő kiegészítése kifejezetten javítja az immunrendszer működésének hatékonyságát.

Minden antioxidáns különböző módon, de külön-külön is kedvező hatással van az immunrendszerre. A legoptimálisabb hatást a különböző komponensek együttesen fejtik ki.

1. Ízületvédő rendszer

A különféle ízületi betegségekre való hajlam igen gyakori a nagytestű és óriás kutyafajtákban. Ezekben a kutyafajtákban nagyon gyakoriak a növekedési periódus alatt jelentkező csontfejlődési rendellenességek, melyek az ízületi porc elégtelen fejlődéséből és az ízületek túlterheltségéből adódnak.

A mozgásszerveket érintő fiatalkori fejlődési rendellenességek elsősorban felnőttkorra válnak szembetűnővé. Az ízületi problémák szintén gyakran figyelhetők meg idős kutyáknál és macskáknál is. A normális öregedési folyamatok alatt a porcszövet szerkezetében kialakuló változások arhritishez, arthrosishoz vezethetnek.

A súlyfelesleg mindkét esetben csak súlyosbítja a tüneteket és fokozott stressznek teszi ki az ízületeket. A helyes testsúly megtartása, különféle csontvédő faktorok alkalmazása (kondroitin szulfát és glükózamin) jelentősen csökkenti az arthritis-es kutyák sántaságát.

1. A testsúly-kontroll rendszer

A kevésbé aktív és idős kutyák, valamint macskák hajlamosak az elhízásra. Az elhízás növeli számos betegség kialakulásának veszélyét, és súlyosbítja a meglévő glükóz anyagcserezavarokat és arthritises megbetegedéseket. Az L-karnitin és A-vitamin kiegészítés új takarmányozási módszer a test zsírtartalmának csökkentésére.

Az L-karnitin vitamin-jellegű anyag, amely növeli a zsírsavak oxidációját. Hatására test és a vérplazma zsírtartalma lecsökken. A kutatások kimutatták, hogy az L-karnitin tartalmú diétás táppal etetett kutyák és macskák jóval könnyebben fogytak le, mint egyéb táppal etetett társaik.

A tápok A-vitamin tartalmának növelése szintén megelőzi a túlsúly kialakulását. Még ha abszolút zsírban és energiában gazdag táplálékot is etetnek az állattal 12 héten át, azok a kutyák és macskák, melyek A-vitamin kiegészítést kaptak, kisebb arányban híztak el, mint azok, melyek nem kaptak ilyen kiegészítést.

1. Újszerű szénhidrátkeverék

Közvetlenül az étkezés után a szénhidrátok befolyásolják elsődlegesen a vér glükózszintjének emelkedését. Kísérletes körülmények között a különböző eredetű szénhidrátok különbözőképpen hatnak a vér cukorszintjére. A cirok váltotta ki a legalacsonyabb inzulinválaszt, míg a rizs alapú diéták ezeknél jóval magasabb poszt prandiális inzulin és glükóz válaszokat váltottak ki.

A kiválasztott szénhidrátok kombinálásával, és annak az étrendbeli felhasználásával, sokkal kívánatosabb glükóz szintet érhetünk el. A vércukorszint ilyen irányú befolyása hosszú távon csökkenti a cukorbetegség és az elhízás veszélyét. Ez különösen fontos azoknak a kutyáknak és macskáknak, melyek eleve instabil glükóz- anyagcserével rendelkeznek (pld. idős, cukorbeteg és elhízott állatok. A kukorica és cirok kombinációja macskáknál szintén kedvező eredményeket mutatott.

forrás: http://www.eukanuba.hu/tudas-centrum/cikkek/124-a-negy-egyeduelallo-egeszsegmegrz-rendszer.html