Téli kutyaruházat

A legpraktikusabbak az olyan téliesített mellények, amiknek a bélése kivehető. A vízálló,- és sí mellények a legkutyább hidegben is védik és melegen tartják a kutya hasát a mély hóban.

A másik fontos dolgot álszerénység lenne kihagyni a kutyaruhákkal kapcsolatban: a gazdik számára is szórakoztató az állati holmik kiválasztása. A kutyakabátok színe és formája is rendkívül változatos. Kész divattervezői remekműveket tudunk vásárolni, ha akarunk. Ma már arra is van mód, hogy "Amilyen a kutya, olyan a gazdája" - módon a saját öltözetünket összehangoljuk a kedvencünk viseletével.

Amit ne feledjünk: ha a kutyánkat melegen és szárazon tartjuk, akkor egészen biztosan a legnagyobb hidegben és hóban is boldog lesz és élvezi a sétákat!

Hogyan válasszunk megfelelő ruhát kutyánk számára?

A kistermetű kutyáknak, a rövid szőrű fajtáknak, valamint a kutyakölyköknek és az idős és beteg kutyáknak nélkülözhetetlen ez az extra védelem a hideg környezetben

Az első dolog mielőtt vásárolunk egy kutyakabátot kedvencünk számára: megnézzük a méretét. A kabát, vagy mellény akkor a megfelelő, ha a kutya mellső lábától egészen a farkáig takarja a hátát és körben kényelmesen simul rá.

A legegyszerűbb, ha lemérjük a kutya nyakától a farok tövéig eső távolságot, valamint a kutya körméretét is, a bordák magasságánál. A kutya legszélesebb része, a mellső lábai mögött levő rész. A boltban, ha elvisszük a felvett méreteket, már könnyen össze tudjuk hasonlítani a kutya-kabátokon szereplőméretezéssel.

Így elkerülhető, hogy kedvencünk egy meleg, ám Micimackó-stílusú kistrikóban loholjon mellettünk az utcán.

Az alábbi táblázat segítséget nyújt a megfelelő méretű kutyaruha kiválasztásához:

Kutyaruha

35 - 38 cm

53 - 59 cm

Forrás: http://www.dogfeeling.hu/hogyan-valasszunk-kutyaruha-meretet/

Szívesen dolgoznál egy stabil vállalati háttérrel rendelkező, hosszú távú munkalehetőséget biztosító cégnél? Jelentkezz hozzánk! Küldd el önéletrajzodat a karrier@alpha-vet.hu e-mail címre, melyben kérjük, jelöld meg az általad betölteni kívánt munkakört és a bérigényedet.

E-mail: korhaz@alpha-vet.hu