Különböző szőrzetek ápolása

Rövid drótszerű szőrzet ápolása

A jellegzetes drótszőrzet másfajta ápolást igényel, mint a hagyományosabb sima, kétrétegű szőrzet. Használjunk hozzá simítókefét, közepesen sűrű fogú fémfésűt és trimmelőfésűt. Könnyedén simítsuk végig a kutya hátát a trimmelőfésűvel, megritkítva így a lenőtt drótszerű szőrzetet. Először azért fésüljük át felszínesen a szőrzetet, mert később kitépdeshetünk még több szőrt, visszavarázsolni viszont nem tudjuk. Ezt a ritkítást nem kell minden alkalommal elvégezni, csak akkor, ha a legfelső szőrzet (az úgynevezett védőszőrzet) elkezd túlnőni a háton. A ritkítás után rétegenként keféljük ki a kutya drótszerű szőrzetét, a bőrtől kezdve kifelé haladva a simítókefével. Utána ugyanígy, rétegenként fésüljük ki a fémfésűvel, ily módon kihúzkodva a laza szőrszálakat.

Hosszú kétrétegű szőrzet ápolása

Ennek a sűrű aljszőrzet a megkülönböztető vonása, s ez a fajta szőrzet hullik leginkább. Először simító-vagy drótkefével keféljük végig az egész testet úgy, hogy választékokat csinálva részekre osztjuk a kutya szőrzetét. Kifelé keféljük, a bőrtől indulva, hogy eltávolítsuk a sűrű aljszőrzet elhalt szőrszálait. Ezután vegyünk egy ritka fogú fésűt, mélyítsük bele a kutya szőrébe a bőrrel párhuzamosan, és kifelé keféljük, hogy még több laza pehelyszőr jöjjön ki. Az aljszőrzet a hátsó lábakon és a nyakon a legsűrűbb, úgyhogy lehet, hogy egy ritka fogú bontófésűvel néhány szőrcsomót is szét kell bontanunk.

Hosszú durva szőrzet ápolása

Az ilyen fajta szőrzet könnyen összekócolódik és csomósodik. A legtöbb kutyatulajdonos rendszeresen nyíratja az efféle szőrzetet, hogy a lehető legkevésbé kelljen ápolni. Először óvatosan bogozzuk szét a szőrcsomókat, úgy,hogy közben ne szakítsuk el a szőrszálakat. Ha kukoricalisztet vagy hintőport szórunk a csomókra, a szőrszálak könnyebben különválnak. Drótkefével keféljük át finoman a kutya egész szőrzetét a növés irányában. Azután ismét menjünk rajta végig puha sörtekefével.

Hosszú selymes szőrzet ápolása

A legnagyobb kihívást itt a gubancos szőrcsomók jelentik, amelyek a lábak, a fülek, és a pofa környékén alakulnak ki, vagy bárhol, ahol a szőrzet különösen hosszú. A csomókat bontófésűvel távolítsuk el, majd keféljük át a kutya egész bundáját egy simítókefével, a szőrzet lefutásának irányában.

Göndör szőrzet ápolása

Az ilyen szőrzet rendszeres kefélést igényel, hogy fenntartsuk a csinos hullámokat. Hogy a szőr elálljon a testtől, keféljük a növés irányával szemben simítókefével.

Termék ajánló: termékek linkjei

Forrás:

Ebben az időszakban a kórházi betegek vizsgálatát és kezelését végezzük, ekkor csak az életveszélyes állapotban lévő betegeket és a műtétre érkezőket hívjuk be.