Vigyázat kullancsveszély-hogyan is védekezzünk?

• Tájékoztatjuk, hogy az ALPHA-VET Állatkórházban az éjszakai betegellátás alapdíja jelenleg 30.400 Ft, amely az alapvető klinikai vizsgálatot, továbbá az éjszakai betegellátás rezsi- és munkadíjait foglalja magában. Az egyéb díjköltségeket (pl. gyógyszerdíj, laboratóriumi vizsgálatok díja, műtéti díj, gyógyászati segédeszközök) az alapdíjon felül számítjuk fel, az adott beteg ellátási igényétől függően.

Kullancs A kullancsok elleni védekezés kiemelkedő jelentőségű kutyák és macskák esetében.

Ezek az apró élősködők számos kórokozót terjeszthetnek, és súlyos megbetegedéseket okozhatnak gyakrabban kutyában, de ritkábban macskában is. A tavasz beköszöntével kiemelkedően fontos, hogy foglalkozzunk a kullancsok távoltartásával. Ezek az apró élősködők a tavaszi és az őszi hónapokban a legaktívabbak, de ne feledkezzünk meg arról, hogy egész évben találkozhatunk velük. Különösen olyan években, amikor a tél enyhe, a nyár pedig hűvösebb, csapadékosabb.

Kedvelik a nedvesebb, bozótosabb területeket, patakpartokat, árokpartokat és nedvesebb ligeteket, de kertünkben is ott lehetnek.

Védekeznünk éppen ezért egész évben szükséges. Kullancsellenes készítmények esetében ne spóroljunk, jó minőségű készítményeket válasszunk és kérjük ki állatorvosunk véleményét.

Nyakörv viselése egész évben ajánlott, melyet tavasszal és ősszel ki kell egészíteni nyak bőrére csepegtethető spot-on készítményekkel is. Ezeket havonta 1x kell felhelyezni és ügyelni kell arra, hogy előtte és utána 2-2 nappal ne fürdessük kedvencünket.

Minden séta után érdemes átvizsgálni a kutya szőrzetét és eltávolítani az élősködőket. Macskákra tilos kutyáknak szánt készítményeket tenni.

Azonban a leggondosabb védekezés és a legjobb készítmények sem nyújthatnak 100 százalékos védelmet! Ha a kutya bágyadt, étvágytalan és véres a vizelete, akkor haladéktalanul forduljunk állatorvoshoz. A mielőbb megkezdett kezelés minimálisra csökkentheti a szervek károsodását és a szövődmények kialakulását.

Írta: Dr. Horváth Zsuzsanna

Ebben az időszakban a kórházi betegek vizsgálatát és kezelését végezzük, ekkor csak az életveszélyes állapotban lévő betegeket és a műtétre érkezőket hívjuk be.

Szombat-vasárnap:ZÁRVA