Tavaszi fáradtság kutyáknál

Ezek miatt tavasszal:

• fokozódik a betegségekre való hajlam,
  • nő az ingerlékenység,
  • alvászavarok léphetnek fel,
  • a keringési és ízületi megbetegedésben szenvedők állapota pedig rosszabbodhat.

Ráadásul a természet ébredésével a különféle kórokozók és paraziták is felélénkülnek és támadásba lendülnek, tehát pont akkor, amikor a szervezet védekezőképessége nem tud maximális intenzitással dolgozni a távoltartásuk érdekében.

Ezek a hatások a természetben, természetes körülmények között élő állatokat is sújtják, ők azonban még sincsenek akkora veszélynek kitéve, mint a mesterséges környezetben – például lakásban – tartott és táplált, közvetlenül mellettünk élő társállataink.

Mit tehetünk kedvenceink tavaszi fáradtságának elkerülése érdekében?

Az első és legfontosabb dolog, hogy kedvencünket egész évben kiegyensúlyozott és a számára legmegfelelőbb táplálásban részesítsük. Ez ma már szerencsére könnyen megoldható, hiszen jobbnál jobb minőségű tápok kaphatók az Alpha-ZOO szaküzletekben, amelyek közül nem egy teljes értékű, vagyis minden olyan táplálóanyagot tartalmaz, amelyre kedvencünknek szüksége van az egészséges élethez.

A télen is kiegyensúlyozottan táplált, megfelelő kondícióban lévő, és folyamatos állategészségügyi felügyelet alatt álló állatoknál egyébként nem is nagyon mutatkoznak a tavaszi fáradtság klasszikus tünetei.

Ennek ellenére résen kell lennünk, és bár a jó minőségű teljes értékű tápokat fogyasztó állatoknak nincsen szükségük külön vitamin vagy ásványi elempótlásra, csak jót teszünk velük, ha tavasszal pl. egy PLERASAN szirupos immunerősítő kúrában részesítjük őket.

A PLERASAN szirup egyébként nemcsak általános immunerősítőként, hanem a védőoltások beadásakor a védettség gyorsabban történő kialakulásának, és hosszabb ideig történő fennmaradásában is nagy segítségünkre lehet.

A csak lakásban tartott, sok maradékot fogyasztó, rendszeresen nassoló és keveset mozgó, az átlagnál sérülékenyebb és ingerlékenyebb állatokkal nyugtatására – különösen stresszhelyzetekben – adjunk természetes hatóanyag-tartalmú nyugtató hatású készítményeket. Ilyen készítmény a Bach virágterápia elvei alapján kifejlesztett S.O.S. ANIMAL bonbon (kutyáknak), valamint a NICOVET nyugtató jutalomfalatok (kutyáknak és macskáknak is). Ha állatunk vedlés után van, vagy bundája kissé megkopott a télen, a szőrnövekedés serkentése érdekében DOGtor Rx (kutya), vagy Dr.CAT Rx, a bőr és a szőr egészségének és szépségének kiteljesítéséhez pedig az omega-3 zsírsavakban gazdag GRIZZLY LAZACOLAJAT etessük.

Nem hiányozhat egyetlen kutya vagy macskatartó otthonából a CANIPOL (kutya) és a FELIPOL (macska) paszta sem, amely hasmenés, étvágytalanság, vagy utazás okozta hányinger és hányás kivédésének az egyik leghatékonyabban és legkönnyebben alkalmazható készítménye. Ráadásul csakis természetes eredetű anyagokból áll (huminsavakat tartalmaz), ezért nem kell tartanunk mellékhatások kialakulásától sem.

Szívesen dolgoznál egy stabil vállalati háttérrel rendelkező, hosszú távú munkalehetőséget biztosító cégnél? Jelentkezz hozzánk! Küldd el önéletrajzodat a karrier@alpha-vet.hu e-mail címre, melyben kérjük, jelöld meg az általad betölteni kívánt munkakört és a bérigényedet.

E-mail: korhaz@alpha-vet.hu