A kutya testbeszéde

Oldalra nézés:

A meredt nézés nem mindig az agressziójele. A kutyák szemük sarkából figyelnek, amikor félénkek, vagy játszani szeretnének. Így fejezik ki udvariasan érdeklődésüket, anélkül hogy erőszakoskodnának. Az is előfordul például, hogy szinte csukott szemmel figyelik a macskát, hogy az azt higgye, alszanak.

Őrségben:

Amikor a kutya teljes figyelmét valami rendellenességre összpontosítja. Az ő feladata az, hogy figyelmeztesse a gazdáját, ezért magabiztosan áll, és a szeme fókuszál. Addig ugat, amíg a gazdája meg nem nyugtatja, hogy minden rendben van.

Félelem a vihartól:

A kutya érzékei sokkal kifinomultabbak a mienknél. Olyan tisztán hallanak, érzékelik a szagokat és más jelenségeket, hogy el sem tudjuk képzelni.

Mivel magasabb és alacsonyabb frekvenciát is meghallanak, mint mi, a vihar hangja ijesztő számukra. A vihart kísérő légnyomásváltozás és a széllökések következtében a szagok is hirtelen megváltoznak. Amikor kitör a vihar, a kutya követi természetes ösztöneit és védett helyet keres magának, például az ágy alatt, ahol biztonságban érzi magát.

Behúzott farok:

A megadóan viselkedő, aggódó, félő kutyák a lábuk közé húzzák a farkukat. Minél erősebben húzzák be a farkukat, annál erősebb az érzelem. Ha a kutya nagyon megijed, egészen behúzza a farkát a hasa alá.

A behúzott farok vége kicsit remeg, ami a stresszt mutatja. Kiskutyáknál a behúzott farok a tisztelet és az alázat jele, amellyel a felnőtt kutyát üdvözlik. Amikor a felnőtt kutya fogadja a kicsi üdvözlését, a farok visszamegy a helyére, és ismét természetesen mozog.

Farok csóválás:farokcsóválás

Bár a farok csóválás általában barátságos kutyát jelez, nem biztos, hogy mindig így van. A kutyák akkor is csóválják a farkukat, amikor félnek, izgatottak vagy bizonytalanok. Ha a kutya megijed, lehet, hogy leszegve csóválja a farkát a lábai között, amíg eldönti, hogy, küzdjön, meneküljön vagy megadja magát.

Az agresszív, dühös kutya felemeli, és úgy csóválja a farkát, miközben kerget vagy támadásba lendül. Figyeljük meg, hogy éppen mi történik. Vajon épp a jó pajtás száll le az iskolabuszról, vagy egy másik kutya eszik a tányérjából?

Azt is figyeljük meg, hogyan oszlik el a testsúlya. Az agresszív kutya teste megfeszül, és súlya főleg a mellső lábaira nehezedik.