Kutya és baba - hogyan készüljünk fel?

Az állatok is érző lények, így igénylik a társak szeretetét, nem mondanak le róla szívesen. Gyakoriak a féltékenységi megnyilvánulások különböző formái. Extrém esetben agressziót is szülhet, ami morgásban, harapásban, karmolásban jelentkezhet a gazda felé vagy rosszabb esetben a kisgyerek irányába. Kezdeti időszakban közös együttléttel teszteljük szeretteink egymáshoz való viszonyát.

Felügyelet nélkül ezt sose tegyük meg a nemkívánatos balesetek megelőzése végett!

A kutyával való törődést a családban más is átveheti, mert a kutya viszonylag könnyen bont és létesít új érzelmi kapcsolatokat, mindehhez csupán 5-7 napra van szüksége (lásd menhelyi kutyák). Ha az anya volt a kedvenc, akkor a házastárs több időt és energiát rááldozva az új szerepkört be tudja tölteni. Fontos a minél több együttlét, hogy a kutya megtanulja, megszokja és elfogadja az új embertárs jelenlétét. Fontos a közös játék, szórakozás, hogy az állat is kellemes élményként élje meg az új állapotot. Ellenkező esetben a magára hagyott, elfeledett állatban a nem kívánatos pszichés hatások, szorongás kiszámíthatatlan viselkedést eredményezhet.

Fontos a fajtaválasztás is ilyen esetben és nem mindig a méret számít. Boxer, labrador, berni pásztor vagy netán ír farkassal is együtt lehet a gyerekünk nagyobb veszély nélkül, viszont egy kistestű pekingi palotakutya, terrierek jóval nagyobb kockázatot rejtenek magukban. Persze azonos fajták között is nagy egyedi különbségek lehetnek habitus tekintetében.

Inkább ismerjük ki alaposan állatunkat és segítsünk neki alkalmazkodni az új helyzethez, mint könnyelmű módon egy könnyelmű tanácsra alapozva elzavarjuk szeretett otthonából.

Szívesen dolgoznál egy stabil vállalati háttérrel rendelkező, hosszú távú munkalehetőséget biztosító cégnél? Jelentkezz hozzánk! Küldd el önéletrajzodat a karrier@alpha-vet.hu e-mail címre, melyben kérjük, jelöld meg az általad betölteni kívánt munkakört és a bérigényedet.

E-mail: korhaz@alpha-vet.hu