Tiltott ételek macskáknak

• Tájékoztatjuk, hogy az ALPHA-VET Állatkórházban az éjszakai betegellátás alapdíja jelenleg 30.400 Ft, amely az alapvető klinikai vizsgálatot, továbbá az éjszakai betegellátás rezsi- és munkadíjait foglalja magában. Az egyéb díjköltségeket (pl. gyógyszerdíj, laboratóriumi vizsgálatok díja, műtéti díj, gyógyászati segédeszközök) az alapdíjon felül számítjuk fel, az adott beteg ellátási igényétől függően.

Tiltott ételek macskáknak

Tiltott ételekNyers sertéshús

Aujeszky-vírust tartalmazhat, amely leggyakrabban sertésekben és patkányokban fordul elő. Macskánál idegrendszeri tüneteket okoz (ingerlékenység, nyugtalanság), melyhez bőséges nyálfolyás társul és egyenlőtlenül tág pupillák. A megbetegedett állatok a fertőződést követően legkésőbb egy héten belül bénulásos tünetek közepette elhullanak. Kizárólag megelőzéssel védekezhetünk ellene, mégpedig úgy, hogy sertéshúst nyersen (különösen a sertésgégében található nagy mennyiségű vírus) nem adunk az állatnak, kizárólag sütve vagy főzve!

Túlzott májetetés

A nagy mennyiségű A-vitamin tartalék miatt lehet káros, ugyanis A-vitamin túladagolás léphet fel, ami mérgezési tüneteket okozhat. Az A-vitamin zsírban oldódik, ezért a szervezet hosszabb távon képes raktározni. Lassan ürül ki.

Túl fűszeres ételek

Nem tesz jót a gyomruknak, gyomorhurut alakulhat ki.

Tejcukor

Sok felnőtt macska nem képes lebontani, ezért ettől ozmotikus hasmenést kaphatnak.

Cukor

Répacukor, háztartásban használt cukor, vagy bármilyen édes étel: a kismacskák rosszul tolerálják, hasmenést kaphatnak tőle.

Csokoládé

Tiltott ételek A csokoládéban fellelhető alkaloid vegyületek (teobromin és koffein) felelősek a mérgezési tünetek kialakulásáért. Már akár 3 gramm csokoládéval kiválthatóak mérgezési tünetek egy átlagos macskán. Tünetek lehetnek: szapora szívverés, vérnyomásesés, izgatottság, epilepsziás nagyrohamok, kóma, halál. Állataink lényegesen nehezebben bontják le a teobromint és koffeint, mint mi magunk.

Szilánkosan törő csontok

Ne adjunk ilyet a cicának, mert sérülést és akár fulladást is okozhatnak! A túlzott csontetetés pedig egyébként sem jó, mert székrekedést okozhat.

Szalámivég, műanyag felvágott csomagolás

Bélelzáródást okozhatnak.

Egyéb más megszívlelendő szabályok

a.) Mindig nézzük meg konzerv esetén, a tasakon feltüntetett lejárati időt, lejárt szavatosságú terméket sohase adjunk a cicának!

Ha magunk készítjük ételét is figyeljünk oda arra, hogy a felhasznált alapanyagok ne legyenek romlottak.

b.) Mindig kellemesen meleg eledelt adjunk a cicának! Ha túl meleg megégeti magát, és a macska a táplálékhoz kötődő kellemetlen élményt könnyen megjegyzi, és nehezen felejti. A túl hideg (fagyos) étel, pedig gyomorgyulladást okozhat.

Ebben az időszakban a kórházi betegek vizsgálatát és kezelését végezzük, ekkor csak az életveszélyes állapotban lévő betegeket és a műtétre érkezőket hívjuk be.

Szombat-vasárnap:ZÁRVA